Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Kočinka zdrobnělá

Kočinky zakrslé
Původ:Čína
Hmotnost:0,7-1,3 kg dle pohlaví
Roční snáška:50 ks
Inkubační doba:21 dnů
Zkratka plemene:KČZ


Kočinky zakrslé jsou velmi staré původní zakrslé plemeno, které bylo údajně základem pro vyšlechtění kočinek velkých. Patří k nejatraktivnějším okrasným plemenům. Kočinka zakrslá je vhodná do omezených výběhů. Barvu kůže má žlutou. Typickým znakem je silná kvokavost. Snáška se pohybuje kolem 50 kusů vajec s krémovou až světle hnědou skořápkou, minimální hmotnost násadových vajec je kolem 30 gramů.

Dospělý kohout váží 1-1,3 kilogramu, slepice 0,7-1 kilogram. Kroužkujeme průměrem kroužku 16 milimetrů, slípky 15 milimetrů.

Kočinky zakrslé jsou plemeno těžkého typu, malého tělesného rámce, s velmi hlubokým, širokým a krátkým trupem, s menším listovým hřebenem, krátkým, širokým a uzavřeným ocasem a s velmi bohatým opeřením, které výrazně zakulacuje tvary téměř všech tělesných partií. Široký a velmi nízký postoj je ještě více zvýrazněn kyprým opeřením prsou a břicha a bohatými rousy na běhácích. Vedle rázů s normální strukturou opeření se chovají také rázy s opeřením kadeřavým. Ocas bývá velmi krátký, velmi široký, plynule stoupající z linie sedla pod úhlem asi 40 °, zcela uzavřený a zakulacený měkkými srpy., dlouhými přibližně jako rejdováky, které plně zakrývají. Vrchol ocasu je přibližně v úrovni temene hlavy.

Kočinky zakrsléNázvy ve světě

Anglicky: Pekin Bantam, Německy: Zwerg-Cochin, Francouzsky: Bantam de Pékin, Slovensky: Kočinky zakrpatené

Farma Adnev Bohemia