Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Jak se stát podnikatelským farmářem

1/ zalozit hospodarstvi je nutne na regionalni pobocce SZIF(nic těžkého) , neplati se nic, jen nahlasite kde to mate, to je úplně prvni krok. Seznam pobocek je zde

Na pobocce budou chtit, abyste do mapy zakreslil, máte hospodářství, takže nějaký objekt, kulnu, sklad krmeni, staj, ohradu,proste cokoliv.


2/ Podle druhu chovaných zvířat je potřeba si založit stajové registry na SZIF www – portál farmáře, ke kterému vám na pobočce v generují heslo.
3/ Zvířata se od počátku lonskeho roku (2018)musi hlásit i v počtu 1ks jak na chov tak na výkrm, nutnou podmínkou je mít hospodářství, viz bod 1.


4/ Nesmite obtěžovat okolí nadměrným zápachem nebo hlukem, nicméně fyziologické zvuky zvířat tam nespadaji. Pokud budete skladovat hnuj, musite ho skladovat dle příslušných předpisů. Ke stažení na netu příručka.

Zvířata si převedete do svého stájoveho registru od chovatele, od ktereho si je koupite.


5/ Například slepice se nemusi nikde registrovat tuším do 100ks, ale lepe bude vědět www.kvs.cz


6/ Prodej ze dvora se velmi lisi podle toho,co chcete prodavat. Velmi triviální jsou vejce do určitého počtu, poměrně vpoho je i vlastni mléko, nebo rostlinná produkce. Nicméně toto spadá pod:

Prodej vajec a podobné 😣
.. ..jedná se o činnost dle zákona 455/1991 sbírky paragraf 3 odstavec 3 písmeno f kde není třeba živnostenského listu ,jedná se o prodej vlastních nespracovanych produktu konečnému spotřebiteli pro potřebu jeho domácnosti paragraf 27 a veterinarniho zakona,ale nesmí to být charakteru soustavného , pravidelného a jedinneho výdělku,nesmí se inzerovat na internetu,nesmí se uspokojovat a domlouvat objednávky,nesmí se mít pravidelnou otvírací -dodavaci dobu,a mnoho dalšího….,zisk se daní dle paragrafu 10 ostatní příjmy-zakon o daních…do 30000 Kč ročně po odečtení nákladů nedanite…vše navíc se daní….mám toho tady celé složky od různých úřadu kde jsem se dotazoval jak se k tomu který úřad staví…v podstatě jde o nic dokud na Vás naši “nezakleknou” řečeno rétorikou našeho pána premiéra 👍👍👍

Legislativni “smrst” je maso a mléčné vyrobky. Je to celé o místní KVS. Veškeré aktualizované info i podmínky na jejich oficiálním webu.

Můžu podat detailnejsi info, když se na nás obrátíte s tim, který z těchto produktu vás zajímá.

Je třeba se rozhodnout, zda chcete zahumenku pro rodinu nebo zemědělské podnikání, být na částečný úvazek. Pokud budete mít pozemky, je potřeba udělat úvahu, zda brát dotace (nic těžkého a i za to papírování to stojí) a jaké (tuhle uvahu děláte jen tehdy, pokud se rozhodnete být zemědělský podnikatel).

Pro vlastní potřebu je hodně věcí opravdu velmi jednoduchých a to se týká právě i domácích porážek, které jsou u malých zvířat celkem v pohodě i z legislativní stranky.

Je treba se rozhodnout, zda chcete zahumenku pro rodinu nebo zemedelske podnikani, byt na castecny uvazek. Pokud budete mit pozemky, je potreba udelat uvahu, zda brat dotace a jake (tuhle uvahu delate jen tehdy, pokud se rozhodnete byt zemedelsky podnikatel). Pro vlastni potrebu je hodne veci opravdu velmi jednoduchych a to se tyka prave i domacich porazek, ktere jsou u malych zvirat celkem vpoho i z legislativni stranky.

❤️ Vše ho jde, když se chce.