Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Kdo jsem

Psáno 1.1.2017

Ahoj,
Jmenuji se Vendula Voračková a odjakživa miluji zvířata víc než lidi.

Vždy jsem si přála chovat psy a hospodářská zvířata, byl to sen, který se stal postupem času realitou a aktuálně ho aktivně žiji.
Prvně jsem si v 17 letech do paneláku k rodičům pořídila křížence Jezevčíka Ey (Eymi), ta mne řádně vyškolila co a jak v Kynologii dnes je jí 15 let a má se čile k světu.
Další řádné proškolení mé osoby nastalo s příchodem Dobrmanky Beušky (Beatrix Artep Moravia) v mých 20 letech, která mi po 4 letech svého věku odešla na DCM. Umírá vám zvíře před očima a vy nic nemůžete, odchází kus vás!!!

   Děkuji, že jsem se mohla stát součástí jejího života. 


A dost, chci zdravého a houževnatého jedince!

Studuji, hledám ANO! Koupíme si SAO. Aktuálně je ze mne chovatelka plemene SAO a to pátým rokem – chystá se vrh “C”, u kterého se snažím nepotlačovat potenciál plemene, ale naopak. Chovám je venku a hlídají mi kozy.

   Ano kozy.
Již pátým rokem chovám zakrslé kozy holandského typu. Z kraje dost sobecká myšlenka vygradovala v bezmeznou lásku. Prvotní myšlenka přišla, když jsem viděla tu vekou zahradu u domu do kterého jsme se nastěhovali:“ kdo to bude sekat“.

   Koupíme kozu. No jo a co dojení to nedám, je a ona nesmí být jen jedna, je a kůzlátka jsou taky krásný. No a jelo se pro 2 kozičky a kozlíka bez PoP.
Pak teprve nahlášení hospodářství učení o nich….. Vím a nejsem na to hrdá, takhle to nebylo dobře za sebou. No a pak jsem zjistila, že můžu mít i s PoP a začalo se zjišťovat a volat.

   Super. Chci mléko! No zase telefony, inzeráty,…. Koupím AN a tak čtvrtým rokem mám i je, hurá.

   Začala jsem trénovat výrobu sýrů na kravském mléce. Mezi tím mi soused otrávil nechtěně větví z rododendronu 13 koz a ja zažila zase odchod kus sebe!

   Bylo to po Beušce to nejhorší co jsem zažila!

   Děkuji, že jsem vás mohla mít.
Dnes je situace taková, že je miluji, zpracuji měsíčně  X l kravského mléka, „pro svou potřebu“ a chci mít “ofiko”

   kozí farmu s prvovýrobou příští rok v provozu.

   Ubytováním v provance stylu je již v provozu a

   prodej našich produktů Adnev propukne ke konci příštího roku.
Pomalu se vše rýsuje a já za to děkuji za všechno a všem.

A děkuji i těm které jsem díky zvířatům poznala!!!

Jste báječní.
Miluji sebe a Miluji svůj život.

1.3.2019

🙏Co dříve bývalo na vesnicích zcela běžné, to nyní přivádí kdekoho v úžas. Vidět nejen kozí stádečko, jak si spokojeně polehává a přežvykuje čerstvé nalety, opravdu není, zvlášť pro lidi z měst, každodenní podívanou. Proto se častým cílem výletů stávají třeba farmy.
Tak můžete za tímto účelem navštívit tu naší ❤️ Farma Adnev Bohemia
#adnevbohemia

Ta na českém trhu působí od letošního roku 2019, výrobky jsou k zakoupení na farmě a také například v online farmářskych obchůdcích.

❤️Farma 🐐ADNEV BOHEMIA🐄
je rodinná farma v srdci České Kanady v Kunžaku zabývající se chovem nejen anglonubijské kozy, výrobou a prodejem produktů z kozího a kravského mléka, ale také turizmem, provozem apartmánů. Veškerá produkce je k dispozici i k přímému prodeji na farmě.
A takhle to u nás na farmě běžné probíhá.
Je sobota, chvíle po poledni, příjemné počasí. Zhruba desetičlenná skupinka zájemců o kozí podívanou vyráží s průvodkyní, majitelkou a sýrařkou Vendulou Voračkovou do, dalo by se říct, kozí školičky. Dvacítka asi čtyřměsíčních koziček se zde připravuje na svou hlavní životní roli. Být dobrou dojnicí.
Průvodkyně vám ochotně odpoví na všetečné dotazy. V hospodářském dvoře, se pak můžete podívat na dospělé kozy ve stáji. Máme jich tu okolo 15ks koz a 3 kozy plemene Anglonubijských koz. Dále jsou zde k vidění i kozičky miny holandského typu. Hnědé, strakate, flekate i bílé, s rohy a bez. Na dotazy například, proč je má některá koza rohy a druhá ne, dostanete odpověď průvodkyně, že to je dáno genetickou a nebo veterinářem (kauterování). Jako u lidí, jimž dědičnost určí, zda budou mít světlé nebo tmavé vlasy. Kozám se odebírá mléko dvakrát denně, strojově, to u nás také uvidíte. Jedna dává v průměru 2,5 litru denně.
U výrobny, miny mlékárny exkurze končí ochutnávkou. Je tu cítit čerstvé mléko jelikož je většinou “zaděláno” na nějaké dobroty. Výrobky jsou k zakoupení v prodejně. Stačíme zásobit pár farmářskych obchůdků a náš přímí prodej zde na farmě. Cesta k takovému životnímu bytí byla klikatá a určitě nekončí. Pořád je co se učit a vylepšovat. Našli jsme se v tom a už si neumím představit, že bychom dělali něco jiného. Prostě
… s LÁSKOU Adnev Bohemia…

FARMA ADNEV BOHEMIA
je rodinná farma kousek od Jindřichova Hradec, Telče i Dačic v čistém prostředí České Kanady. Zabývající se chovem koz, výrobou a prodejem produktů z kozího a kravského mléka a provozem apartmá přímo na farmě. Veškerá produkce je k dispozici i k přímému prodeji na farmě.

Naše heslo :”LÁSKA je nejvíc” ❤️‼️

Díky za to že můžu žít tak jak žiji.
Moje moto zní:

S Láskou k přírodě www.adnevbohemia.com
LÁSKA JE NEJVÍC