Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Rezervace kůzlat na březen 2024 posledních 5 holčiček a 2 kluci k mání

Rezervace kůzlat na březen 2024

Už je to tady – byla spouštěna rezervace kůzlat z letošních vrhů naší Farma Adnev Bohemia. Za minulé roky jsme se stali držiteli ocenění nejlepší chov roku 2020 a 2022, se zaměřením na zakrslé kozy holandského typu.

Letošní rezervace kůzlat je z rodových linií: Wayward, Dandy, Jupiter a Hayo… všechny linie mají zootechnické osvědčení (dříve jako POP).

Poprvé majitelem kozy?

Co vše obnáší mít kozu, jak se k ní chovat a kolik to zabere času? To vše jsme pro Vás shrnuli v našem krátkém článku. Před tím, než kliknete na tlačítko rezervace kůzlat, měli byste se dobře rozmyslet. Koza je vnímavý a citlivý tvor, dalo by se říci, že jde o domácího mazlíčka, s tím rozdílem, že žije pouze venku. Naše kozy jsou vhodné do rodin s dětmi i pro začátečníky v chovu. Co je ale důležité zmínit je, že koza je stádové zvíře. Znamená to tedy, že ze zákona NEZLE mít kozu pouze jednu. Utrápila by se. Kůzlata tedy potřebujete minimálně dvě! 

Uchovnění se nemusíte bát, dostanete od nás podrobný manuál a přístup do virtuální knihovny, kde naleznete všechny potřebné informace a postřehy, které jsme za ta léta načerpali. Kozy chováme přes 10 let a to bez pauzy. Je nutné zmínit, že chov AN je náročná záležitost a není vůbec srovnatelný s chovem jiných plemen. Pokud si od nás kozu pořídíte nabízíme chovatelskou podporu včetně pomoci se založením chovu a workshopy.

Anglonubijská koza - rezervace kůzlat

Kůzlata z našeho chovu

Zvířata nás provází celý život a věnujeme jim veškerou péči a čas. Kůzlata od malička vyrůstají s dětmi, s jinými zvířaty a denně jsou v kontaktu i s návštěvníky farmy. Od našich kůzlat můžete čekat:

• výbornou socializaci, zvyklá na děti i jiná zvířata – domácí kontaktní malochov
• skvělou povahu BEZ ZNÁMEK AGRESE
• chov pod stálým veterinárním dohledem
• skvělou kondici díky vyvážené stravě – po přirozeném odstavu jsou kůzlata krmena kvalitní směsí pro eliminaci zdravotních potíží
• možnost výběru kozy a kozlíka z nepříbuzné line pro založení chovu.

Rezervace kůzlat se vším všudy

Při koupi kůzlat je u nás samozřejmostí nadstandartní servis. Chceme, abyste se s novým kamarádem těšili společným a veselým zážitkům namísto stresu z nevědomosti, co s kozou dělat. Co může jíst a co jí neudělá moc dobře nebo jak připravit ustájení. Při koupi je samozřejmostí:

  • veterinární konzultace
  • vyřízení žádosti o vystavení POP
  • proškolení ohledně stravy a ustájení
  • roční vstup do členské sekce na webu pro chovatele (všechny podstatné a správné informace naleznete právě tady).

Pokud vlastníte jakékoli zvíře, měli byste být schopni zvládnout i jeho základní ošetření, vyřešit drobné úrazy, poradit si s vybočujícím chováním nebo vědět, jak reagovat u porodu. Zvládnout vyhodnotit situaci, kdy to zvládnu doma a kdy už je potřeba zavolat veterináře a co by mi nemělo chybět v lékárničce. Vyberte si jeden z našich workshopů a mějte našlápnuto na chovatele roku. V krizové situaci, která se neptá ani neohlašuje dopředu, budete mít náskok.

Koza černobílá

Využijte dotaci!

A to, že je na chov koz dotace, už jste slyšeli? Mrkněte se jaké máte možnosti dotace pro rok 2024. Podrobný soupis naleznete na SCHOK – svaz chovatelů ovcí a koz. Kůzlata budou připravena k odběru začátkem března 2024, ale rezervace kůzlat probíhá již teď. Dlouho nečekejte, rychle se prodávají. Pokud na Vás kůzle již nezbylo, nebo jej zvažujete pořídit až příští rok, přijímáme rezervace na příští sezónu již teď.

Cena kůzlat se odvíjí podle počtu, barev a linie, běžně je to kolem 12-14.000 Kč. Pokud máte zájem o zakoupení zakrslé holandské kozy, kontaktujte nás. Rádi vám zodpovíme všechny vaše otázky a pomůžeme vám vybrat si to pravé zvíře pro vás. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem, nebo vyplněním formuláře. Budeme se těšit, Vaše Farma Adnev Bohemia. Pro aktuální novinky z naší farmy nás sledujte na instagramu.

Telefon: +420 724 811 991

E-mail:  info@adnevbohemia.com

Logo farma Adnev Bohemia

 

Další články

Víkend pro mámy a dcery

Víkend pro mámy a dcery

  Mámy a dcery   INFORMACE A PŘIHLÁŠENÍ  PŘIHLÁŠKA NA VÍKEND PRO MÁMY A DCERY NA FARMĚ V ČESKÉ KANADĚ    TERMÍN AKCE 4. - 6. 10. 2024 Cena 6600 Kč za 2 osoby (další osoba navíc platí 3000 Kč)   Co je součástí? Součástí ceny je celodenní domácí...

pokračovat ve čtení
Prodej, rezervace na březen holandských koz

Prodej, rezervace na březen holandských koz

Zakrslé kozy holandského typu k rezervaci na prodej od Farmy Adnev Bohemia, držitel ocenění nejlepší chov roku 2020 a 2022, se zaměřením na zakrslé kozy holandského typu nabízí k rezervaci kozičky a kozlíky z letošních vrhů. Jedná se o rodové linie Igor Wolf, Charlie,...

pokračovat ve čtení
Vyvracíme mýty: zuby u býložravců

Vyvracíme mýty: zuby u býložravců

Bacha, ať tě neukousne, určitě má ostré zuby!  Rádi se touláte po kontaktní zoo a krmíte zvířata? Radost z kontaktu se zvířaty překoná strach z pokousání, ale když jde o děti, jste čím dál více na pozoru. My to samozřejmě chápeme a souhlasíme s vámi, pokud jde o...

pokračovat ve čtení