Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

rok na farmě

Adnev Bohemia

drůbež kouká, jak ubíhá rok na farmě

Rok

na farmě

Adnev Bohemia

drůbež kouká, jak ubíhá rok na farmě

Seznamte se s tím, jak plyne rok na naší farmě

PROSINEC - LEDEN

Na začátku prosince se u nás rodí kůzlátka. Snažíme se, aby se to stihlo do Vánoc, ale ne vždy se to našim kozám povede. V tomto období taky dochází k připouštění pastevních prasátek a začíná líhnutí drůbeže.

 

ÚNOR-BŘEZEN

Líhnutí drůbeže zažívá svůj BOOM. Kůzlata jdou do nového domova k novým majitelům. Začínáme prodávat kozí mléko jejich maminek. Mimoto se věnujeme i výrobě produktů z masa. 

DUBEN-KVĚTEN

Vzpomínáte na připouštění prasátek v období prosinec-leden? Tak o 4 měsíce později, právě v tomto odbobí, se rodí malá prasátka. Zároveň se začíná s prodejem kozích produktů a stále probíhá líhnutí.

ČERVEN-ČERVENEC

V našem apartmánu ubytováváme v této sezóně návštěvníky, kteří fandí tomu, co děláme na naší farmě. Mimo ubytování jim a dalším nabízíme různé zážitky, zooterapie i workshopy, jako je např. workshop Staň se chovatelem/chovatelkou či sýrařský workshop. Je to skvělý čas na letní radovánky, a to i v okolí, které je srdcem České Kanady.

Kromě pokračujících porodů u prasátek se přidávají i porody u kraviček. Po farmě běhají kuřátka, kuřice. Připouštíme kozy a ovce – harémy podle liníí.

SRPEN-ZÁŘÍ

Největší sezóna v apartmánu pokračuje. Prasátka a kuřice jdou do nového domova, u kraviček jsou telátka, kuřátka jsou u kvočen a další kvočny sedí na vejcích. 

ŘÍJEN-LISTOPAD