Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

PORODY a odchov kůzlat

Rok 2019 je pro nás PRVNÍ porodní sezonou 100% AN.

 smile dojení  smile připuštění  smile 2měsíce volna smile porody smile odchov kůzlat smile  a znovu dokola.

K fázi porodů přistupujeme s velkou úctou a láskou. K tomu nám od začátku pomáhají IP kamery. Nyní máme systém 6ti otočných kamer s nočním viděním, který spolehlivě zabere všechny kouty zimních ustájení. Nebojte se této investice. IP kameru pořídíte za cca 1000 Kč a ušetří Vám tolik času nočního běhání na kontroly, že si budete klepat na čelo, že jste si to nepořídili dříve. Dneska se v posteli mrknete na telefon nebo na tablet a hned víte co se děje.

Za důležité považujeme vědět, kdy zhruba (147 – 155) dní od připuštění koza porodí. Hůře se to zjišťuje, když kozla dáváte do stáda a nemáte nad stádem průběžný dohled (který my ale považujeme také za důležitý).

Zde si můžete spočítat datum porodu (kalkulačka pro výpočet březosti počítá se 150 dny), mimochodem jsou to užitečné stránky o chovu koz, doporučujeme.

http://www.goatbiology.com/animations/gestcalculator.html

nebo zde máte přímo kalendář/ kalkulačka březosti koz:

Vypocet-data-porodu-kozy

Možné polohy při porodu

Polohy-pri-porodu

zdroj:jrcnboergoats.net

Další články

Víkend pro mámy a dcery

Víkend pro mámy a dcery

  Mámy a dcery   INFORMACE A PŘIHLÁŠENÍ  PŘIHLÁŠKA NA VÍKEND PRO MÁMY A DCERY NA FARMĚ V ČESKÉ KANADĚ    TERMÍN AKCE 4. - 6. 10. 2024 Cena 6600 Kč za 2 osoby (další osoba navíc platí 3000 Kč)   Co je součástí? Součástí ceny je celodenní domácí...

pokračovat ve čtení
Prodej, rezervace na březen holandských koz

Prodej, rezervace na březen holandských koz

Zakrslé kozy holandského typu k rezervaci na prodej od Farmy Adnev Bohemia, držitel ocenění nejlepší chov roku 2020 a 2022, se zaměřením na zakrslé kozy holandského typu nabízí k rezervaci kozičky a kozlíky z letošních vrhů. Jedná se o rodové linie Igor Wolf, Charlie,...

pokračovat ve čtení