Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Hradecká 183, 378 62 Kunžak

Co pro Vás můžeme zprostředkovat:

Co dříve bývalo na vesnicích zcela běžné, to nyní přivádí kdekoho v úžas. Vidět nejen kozí stádečko, jak si spokojeně polehává a přežvykuje čerstvé nalety, opravdu není, zvlášť pro lidi z měst, každodenní podívanou. Proto se častým cílem výletů stávají třeba farmy.

Tak můžete za tímto účelem navštívit tu naší ❤️ Farma Adnev Bohemia
#adnevbohemia

Ta na českém trhu působí od letošního roku 2019, výrobky jsou k zakoupení na farmě a také například v online farmářskych obchůdcích.

❤️Farma 🐐ADNEV BOHEMIA🐄
je rodinná farma v srdci České Kanady v Kunžaku zabývající se chovem nejen anglonubijské kozy, výrobou a prodejem produktů z kozího a kravského mléka, ale také turizmem, provozem apartmánů. Veškerá produkce je k dispozici i k přímému prodeji na farmě.
A takhle to u nás na farmě běžné probíhá.
Je sobota, chvíle po poledni, příjemné počasí. Zhruba desetičlenná skupinka zájemců o kozí podívanou vyráží s průvodkyní, majitelkou a sýrařkou Vendulou Voračkovou do, dalo by se říct, kozí školičky. Dvacítka asi čtyřměsíčních koziček se zde připravuje na svou hlavní životní roli. Být dobrou dojnicí.
Průvodkyně vám ochotně odpoví na všetečné dotazy. V hospodářském dvoře, se pak můžete podívat na dospělé kozy ve stáji. Máme jich tu okolo 20ks koz a 3 kozy plemene Anglonubijských koz. Dále jsou zde k vidění i kozičky miny holandského typu. Hnědé, strakate, flekate i bílé, s rohy a bez. Na dotazy například, proč je má některá koza rohy a druhá ne, dostanete odpověď průvodkyně, že to je dáno genetickou a nebo veterinářem (kauterování). Jako u lidí, jimž dědičnost určí, zda budou mít světlé nebo tmavé vlasy. Kozám se odebírá mléko dvakrát denně, strojově, to u nás také uvidíte. Jedna dává v průměru 2,5 litru denně.
U výrobny, miny mlékárny exkurze končí ochutnávkou. Je tu cítit čerstvé mléko jelikož je většinou “zaděláno” na nějaké dobroty. Výrobky jsou k zakoupení v prodejně. Stačíme zásobit pár farmářskych obchůdků a náš přímí prodej zde na farmě. Cesta k takovému životnímu bytí byla klikatá a určitě nekončí. Pořád je co se učit a vylepšovat. Našli jsme se v tom a už si neumím představit, že bychom dělali něco jiného. Prostě
… s LÁSKOU Adnev Bohemia…

FARMA ADNEV BOHEMIA
je rodinná farma kousek od Jindřichova Hradec, Telče i Dačic v čistém prostředí České Kanady. Zabývající se chovem koz, výrobou a prodejem produktů z kozího a kravského mléka a provozem apartmá přímo na farmě. Veškerá produkce je k dispozici i k přímému prodeji na farmě.

Naše heslo :”LÁSKA je nejvíc” ❤️‼️

– Zážitková terapie u koz

Návštěva s průvodcem i pro skolaky

 

  Farma je zatím ve fázi rozvoje co se týká produkce a zvířátek. Stále se chceme rozšiřovat, nicméně se můžete přidat při kontaktu se zvířaty v České Kanadě. Vhodné pro všechny i pro kočárky – tedy bezbariéroví přístup. Návštěva probíhá formou prohlédnutí zvířat s následným posezením u koz. Kozy se pasou a JÁ vám mohu zodpovídat různé otázky ohledně koz a výroby produktů. Lze se při návštěvě i protáhnout ( dýchání – základy jóga a tai chi – čchi kung, lehká meditace ). 

Uvidíte:

   Perličky, indické běžce, křepelky, andulky, anglo-nubijské kozy, zakrslé kozy – holandského typu, zakrslí králík, morčata . Central Asien Sheperd dog, kravičku, prasátka Kune Kune a Vietnamská prasátka ….

 

 Min. 1 hod. 1 os./ 300 Kč , skupina 2-6 os./ 600 Kč

-Prace na statku okolo zvířat

  Poklizeni, nastláni, mazleni, doplnění potravy a vody, dojeni.

Cca 1 hod. – os./ 60 Kč

-Procházka s kozou do terénu

   Farma je zatím ve fázi rozvoje nicméně se můžete přidat ke společným procházkách Českou Kanadou . Trasa je předem domluvená. Vhodné pro všechny i pro kočárky. Procházka probíhá formou chůze s přestávkami kdy se kozy pasou a JÁ vám mohu zodpovídat různé otázky ohledně koz a výroby produktů. Lze se při procházce i protáhnout ( dýchání – zaklady jóga a tai chi-čchi kung, lehká meditace ). Akce je ohodnocena zákazníky příspěvkem na krmení a potřeby koz   Min. 1 hod.- os./ 100 Kč 

 

– Po předešlé dohodě lze využít tyto služby:

Masáže, rukou a nohou

Manikůra

Kadeřnické služby

Zachycení vašich chvilek v AP či na statku

   ukázka fotografa zde

 

 

© Adnev Bohemia 2015 – všechna práva vyhrazena